O nás

Asociácia náhradných rodín (ANR) je mimovládna nezisková organizácia pôsobiaca na Slovensku od roku 2002. Združuje náhradné rodiny, ktoré prijali deti do rôznych foriem náhradnej rodinnej starostlivosti (adopcia, pestúnska starostlivosť, profesionálna rodina) a poskytuje im vzdelávanie, sprevádzanie a podporu v procese prijatia dieťaťa do rodiny, v adaptačnej fáze i počas celej doby zotrvania dieťaťa v náhradnej rodine.

Asociácia náhradných rodín organizuje v spolupráci s občianskym združením Návrat pravidelné stretávanie Klubov náhradných rodín, ktoré pôsobia vo viacerých  regiónoch Slovenska a ich náplňou je vytváranie podporných skupín a vzdelávanie náhradných rodičov.

Asociácia náhradných rodín  zameriava svoju pozornosť aj na širokú laickú a odbornú verejnosť. Osvetová práca spočíva v informovaní a motivovaní verejnosti v oblasti náhradného rodičovstva.

Asociácia náhradných rodín vydáva časopis Nebyť sám, ktorý je tematicky zameraný na rodinu, náhradnú rodinu a výchovu detí. Má širokospektrálny záber, jednotlivé čísla sú ladené tematicky, konkrétnej problematike – základy rodičovských zručností, výchova a vzdelávanie postihnutých detí a detí so špecifickými poruchami učenia, problematika zvládania konfliktov s dospievajúcou mládežou, sprevádzanie rodičov v procese prijatia dieťaťa do náhradnej rodiny atď.

Momentálne nie je žiadny komentár zvýraznený
Be Sociable, Share!

1 Comment to “O nás”

 1. By Anna Debnárová, 29. December 2012 @ 20:06

  Dobrý deň,
  v mesiaci december 2012 som ukončila prípravu pre profesionálnych rodičov na ÚPSVaR v Žiline. Oslovila som viacero detských domovov, žiaľ bez výsledku. Prosím o informáciu a radu kde by som mohla zaslať svoju žiadosť.
  Ďakujem.
  S pozdravom Anna Debnárová

  [Reakcia]

RSS pre odoberanie komentárov k tomuto článku. TrackBack URI

Leave a Reply