Klub náhradných rodín v Hlohovci

Hlohovecký klub náhradných rodín Vám predstaví jeho koordinátorka Janka Chalányová.

JanaChalanyova

JanaChalanyova

Náš klub vznikol na podnet zakladateľky a bývalej šéfredaktorky časopisu Nebyť sám Janky Michalovej. Založeniu klubu predchádzala beseda pre verejnosť s názvom: „Chceli by ste vyrastať v detskom domove?“. Veľký záujem zo strany inštitúcií sa ale nekonal. Ale čo bolo potešujúce – prišli náhradní rodičia!
Rozprúdila zaujímavá debata a Janka prišla s myšlienkou založiť klub aj u nás a túto besedu označila ako nulté stretnutie. Za koordinátorku pasovala mňa. Najprv som sa bránila, keďže som dosiaľ s klubmi žiadnu skúsenosť nemala a ani som si natoľko nedôverovala, aby som mohla takúto prácu robiť. Ale oslovilo ma to. Bol november 2004.
Naše ďalšie stretnutia sa niesli v duchu zoznamovania a spoznávania sa.
S koordináciou klubu mi výdatne pomáha Stano Koudele.Vďačíme mu za mnohé, napríklad aj za priestory na stretávanie. Najprv to bola materská škôlka, teraz empírové divadlo.
Zo záverečných správ, ktoré sa snažím napísať na konci každého roku, môžem teraz zosumarizovať činnosť nášho klubu, ktorá je bohatá. Od zaujímavých hostí, cez opekačky, gulášpárty, karnevaly, krásne vianočné stretnutia, víkendové pobyty, spoločné stretnutia s trnavským klubom, dokonca náš klub poslúžil aj ako „prax“ pre študentky sociálnej práce a sociálnej pedagogiky.
Momentálne máme v databáze dvadsaťpäť rodín. Sú to osvojitelia, pestúni, profirodičia, budúci náhradní rodičia aj sympatizanti.
Podarilo sa nám vybudovať dobrý tím šikovných dobrovoľníčok, hlavne vďaka našej zlatej duši Majke Krkoškovej, budúcej doktorantke sociálnej práce v Trnave. Všetkým dobrovoľníčkam patrí veľká vďaka, pretože sú úžasné. Na každom klube sa starajú o naše deti, stále vymýšľajú bohatý program, zabavia sa s nimi a neraz ich aj niečo nové naučia, zatiaľ čo rodičia majú možnosť debatovať medzi sebou. Veľmi si vážime, že počas fungovania klubu sme spoznali niekoľko vzácnych ľudí, ktorí nám nezištne pomáhajú a podporujú nás. Takisto sme vďační za finančné príspevky od mesta Hlohovec. Na základe projektu nám zástupcovia mesta venovali prostriedky na činnosť klubu, aj na vytvorenie propagačného letáčika pre prípadných záujemcov. Ešte sa nám ho síce nepodarilo zrealizovať, ale v pláne máme aj vytvoriť webový portál o klube, na ktorý sa dostanú internetoví návštevníci stránky mesta Hlohovec. Všetkých záujemcov o náš klub radi privítame každý tretí piatok v mesiaci, v Empírovom divadle o 16-tej hodine.
Kontakty: Jana Chalányová, 0903 74 88 29, Stanislav Koudele, 0903 05 2890.

Momentálne nie je žiadny komentár zvýraznený
Be Sociable, Share!

1 Comment to “Klub náhradných rodín v Hlohovci”

 1. By marcela, 14. September 2012 @ 21:53

  veľmi krásny príbeh a krásna myšlienka, je to ozaj prínos pe všetkých,aj pre deti aj pre rodiny. ako je napísané :nebyť sám, nikto nemôže byť sám,ani deti,ani rodičia, ktorí sa pasuju z ich výchovou.
  chcem sa spýtať,čo všetko potrebujeme pre založenie takého klubu, či môžu byť priestory hocikde, ako je to podporované, ič garantované, potrebujeme povolenie od mesta….kto ho môže viesť……….hocikto bez vzdelania alebo ……ako to vlastne je nedopátrala som sa k ničomu zatiaľ

  dakujem
  maťa

  [Reakcia]

RSS pre odoberanie komentárov k tomuto článku. TrackBack URI

Leave a Reply