Deň plný zážitkov

DSC_7366Keď nás po prvý krát kontaktovala pani Mutkovičová z ORACLE, boli sme veľmi milo prekvapení jej nápadom, usporiadať túto akciu pre náhradné rodiny.
Rodičia a deti boli pozvaní stráviť príjemný deň v Horárni v Horskom parku.
Sobota 12.12. bola čarovná nielen svojim dátumom, ale i atmosférou celého podujatia. Rodiny s malými i väčšími deťmi prichádzali hneď zaránky, aby im nič z nabitého programu neutieklo.

Drobci hladkali poníka, a mohli DSC_7356si overiť i to, či je skutočne z konského chrbta svet najkrajší.
Umelci a umelkyne so zvedavosťou vstupovali do miestnosti vykúrenej veľkými kachľami, kde ich vítala milá pani, ktorá im porozprávala všetko, čo musia vedieť o maľovaní na hodváb. Po chvíli už deti a prekvapivo, viac ich rodičia, napínali do rámov šatky a cinkali štetcami o sklenené poháre. Entuziazmus bol veľký a výtvory sa darili.

Za oknami bolo počuť cinkanie kladiviek. To malí majstri vyrábali búdky pre vtáčiky, aby sa mali kde schovať pred prichádzajúcou zimou. Niektoré budú visieť na stromoch v okolí horárne, iné v záhradkách, kde budú aj milou spomienkou na tento deň.
S pomocou milých ľudí z Horárne deti pripravili vtáčikom i hostinu. Pre tých, ktorí chcú potešiť aj sýkorky vo svojej záhrade či na balkóne, bol návodom, ako to urobiť jednoducho a efektne. Roztopený loj sa zmiešal so slnečnicovými semienkami a vylieval do malých terakotových črepníkov. Deti boli nadšené a tešili sa, že to skúsia aj doma.
DSC_7415Koza, králik, koník…všetky tie zvieratká bolo treba riadne vyhladkať, ponaháňať sa okolo chaty, ohádzať sa so suchým lístím, zašermovať palicami. Deťom chladno nebolo a dospelí si chodili zohriať nos a ruky ku káve so šľahačkou a horúcemu čaju.
Keď v bruchu začali vyhrávať muzikanti, pomedzi stromy sa už šírila vábivá vôňa gulášu. Bol výborný, o čom svedčí aj to, že na dne obrovského kotla nezostala ani kvapka.

DSC_7379Popoludnie bolo plné rozhovorov a šantenia a keď začal padať súmrak, rozchád

zali sme sa len neradi. Bol to skutočne nádherný deň a v mene náhradných rodičov a ich detí zaň srdečne ďakujeme firme ORACLE, ktorá akciu v spolupráci s Horárňou v Horskom parku pripravila tak, že na ňu budú všetci dlho spomínať.


Ešte raz srdečne ďakujeme!

image0011

image004

Viac fotografií pozrite tu!

Momentálne nie je žiadny komentár zvýraznený
Be Sociable, Share!

RSS pre odoberanie komentárov k tomuto článku. TrackBack URI

Leave a Reply