Rekreačno-poradenský pobyt náhradných rodín 2008

Stretnutie náhradných rodičov sa stalo neodmysliteľnou letnou tradíciou. Dňa 17. augusta sa stretlo v Hronci takmer sto malých i veľkých ľudí, ktorých spája to, že sú súčasťou náhradnej rodiny. Dopoludnia sa rodičia pod vedením lektorov venovali dotykovej terapii a detským masážam, problematike komunikácie a pripútania.
Deti zatiaľ zabávali dobrovoľníci, ktorí venovali svoje prázdninové chvíle príprave hier a tvorivých činností.
Večer sa tradične viedli dlhé rozhovory o deťoch, o živote, o veciach zásadných i každodenných. Rodičia mali prirodzene možnosť konzultovať svoje ťažkosti so psychológom.
Pozvanie na besedu prijal brat Filip, ktorý sa venuje práci s bezdomovcami, radi sme prijali pozvanie  na športové hry, ktoré pre všetky deti a rodičov pripravilo spoločenstvo kresťanov Christiana, krásne prostredie lákalo na výlety a prechádzky, počasie prialo futbalovým zápasom aj tenisovým zápoleniam.
Plní nových vedomostí, zážitkov a priateľstiev sa tešíme na ďalšie milé stretnutia!

Do videnia!


Nezostaňte sami !

Máte za sebou prípravu na náhradné rodičovstvo, máte prečítané z kníh a časopisov, čo vás bude čakať, máte už svoje predstavy.
Kým…
Kým si neprinesiete domov ten vytúžený uzlíček a svet sa vám otočí naruby. Čakali ste naňho s nádejou, čakali ste, že príde konečne pohoda a šťastie.

Pokračovanie článku “Nezostaňte sami !”